PËR TEATRIN AAB "FARUK BEGOLLI"

PËR NE

Teatri AAB “Faruk Begolli” është themeluar në vitin 2015, si teatër i pavarur. Ёshtë një teatër me të gjitha komoditetet, i rrallë dhe i veçantë për hapësirën kosovare, i cili funksionon në kuadër të kampusit universitar të Kolegjit AAB, në qytetin e Prishtinës, Kosovë.


Teatri mban emrin e aktorit emblematik Faruk Begulli, ndërsa është inauguruar më 31.03.2015 me shfaqjen “Jam talent...“ me regji të Luan Dakës. Shumë artistë dhe artdashës e kanë mirëpritur hapjen e këtij teatri dhe vazhdojnë ta përkrahin maksimalisht.

MËSO MË SHUMË
TEATRI AAB

Keni provuar
rezervimin online?

I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete account of the system,

Të pëlqen teatri?

Abonohu falas për të marë më të rejat e fundit rreth Teatrit AAB
"Faruk Begolli"

sqAlbanian
en_USEnglish sqAlbanian